Táto sobota na Liptov priniesla dva veľké zápasy. Prvým bolo futbalové „Derby cez kopec". Bystričania pricestovali zhruba  45., z toho štyria išli na bicykloch, za čo im patrí uznanie a rešpekt najmä v tejto kose, aká je momentálne von! Prezentovali sa dvoma vyvesenými zástavami a supportom nám celkom solídne sekundovali celý zápas. Bolo to derby so všetkým čo má správne derby mať! Aj napriek kvalitám trávnika, ktorý neustále skúša počasie, sme mohli vidieť pekný futbal z oboch strán s vysokým nasadením a bojovnosťou, no žilo to aj na tribúnach, kde bolo taktiež vidieť rivalitu oboch táborov.

Z G-čka našich chalanov hnal dopredu približne 150-členný aktívny kotol. Support sa stupňoval, začo mohla aj gólová prestrelka na trávniku.  V 26. minúte otvoril skóre zápasu talentovaný mladík Zreľák, no za pár minút Dukla vyrovnáva. Do polčasu sa nám nepodarilo chalanov dohnať k strhnutiu výsledku na našu stranu.
-No popri skvele odfandenom a odflagovanom polčase stojí za zmienku aj 12. minúta, kedy našim štadiónom znie pokrik  „chceme futbal pre fanúškov",  ktorý mal odkazovať na nesúhlas s pripravovanými zmenami zákona, ktoré by fanúšikom strpčovali nielen pobyt na štadióne, ale aj mimo neho!

Druhý polčas začal taktiež  v svižnom tempe a tak v 66. minúte dáva gól na 2:1 Serečin, no Bystrica za 9 minút opäť vyrovnáva, čo akoby obarilo ľudí v sektore, ale za chvíľu sme sa znovu rozbehli a snažili sa chalanov dohnať k trom bodom. V 88. minúte nás vyslyšal Tomáš Ďubek, ktorý potvrdil, že kapitánska páska mu patrí právom a dokáže rozhodnúť aj takýto náročný zápas! Dukla už moc času na vyrovnanie nemala a tak  sme si zas mohli doma zaspievať víťazného Macejka, po ktorom nasledovala ďakovačka s hráčmi. S Bystričanmi sme sa rozlúčili skandovaním „DERBY JE NAŠE" a potom sme sa pobrali na basket.
-Na zápase mala premiéru nová mávačka OWD, no pre poveternostné podmienky sme si nemohli vyzdobiť sektor v argentínskom štýle.

Naše basketbalistky hrali už rozhodujúci zápas o postup do finále so Šamorínom. V Koniarni ukázala Concordia 1906, že v basketbalových halách je na Slovensku jednotkou a stačilo asi 70 fanúšikov v sektore G na vytvorenie elektrizujúcej atmosféry. Ocenil to aj viceprimátor mesta a prezident MBK, pán Stanislav Bella a prichádza fandiť k nám do G-čka!  Na konci zápasu,  keď je už jasné že zápas vyhráme a tým pádom séria zo Šamorínom končí, vyťahujeme šamorínsku vlajku, ktorú sme dali vyrobiť  a v rámci FAIR PLAY chvíľu halou znie „Šamorín". Po skončení zápasu a oslave s našimi hráčkami si dávame zavolať Šamorínčanky, odovzdávame im spomínanú vlajku na pamiatku (tak sympatického súpera si proste treba uctiť :-) ) a ďakujeme im za peknú sériu. Tak teda Slovenské finále sme vyhrali a teraz nás pravdepodobne čaká už len zápas proti multikulturálnemu a internacionálnemu klubu, Good Angels Košice,   ktorý je pýchou slovenského basketbalu - ako sám o  sebe tvrdí. No dúfam, že konečne slovenskú trofej do rúk dostane slovenský tím, ktorý skutočne a hrdo reprezentuje slovenský basketbal!

Najbližšie z Concordiou 1906 vyrážame na koňare  a potom máme doma Košický špeciál Sobotného svetu kedy privítame futbalový aj basketbalový celok Košíc!

Fotogaléria: Concordia 1906
Mundi
Po sérii čiernych (smolných) sobotných svetov bol na pláne konečne jeden biely! No počasie to zobralo doslovne a tak bol zápas ohrozený keďže plocha bola pod vrstvou mokrého snehu. Ale na Liptove nás nezaskočila ani takáto situácia a CONCORDIA 1906 ukazuje svoju silu a súdržnosť a tak najprv v piatok do obedu odhadzuje hráčom umelú trávu na predzápasový tréning a potom hneď sa púšťa do odpratávania snehu z hlavného ihriska. Páni údržbári potom robili zázraky a rozhodca uznal trávnik ako regulérny, čiže zápasu už nič nestálo v ceste. Čakali sme nízku návštevnosť pre nepriaznivé počasie a aj neatraktivitu súpera  na štadióne sa však zišlo 1480 divákov z toho v G-čku zhruba 150. Prekvapili hostia a objavili sa 10-ti v hosťovskom sektore  s dvoma malými transparentmi a občastným zakričaním Vion. Naši chalani robili na tom teréne doslova zázraky a predvádzali kombinačný futbal ktorý sa musel jednoducho každému ružomberčanovi páčiť! Výsledok ich snaženia prišiel už v 11. minúte kedy otvoril skóre zápasu Mário Almaský. Hneď po polčase zvýšil náš kapitán Tomáš Ďubek ktorý predviedol brilantný výkon nielen pri gólovom sóle v 51. minúte ale v celom zápase! Náš support po gólovej oslave začína chabnúť a prebudil nás až kontaktný gól Zlatých Moraviec v 77. minúte. No podarilo sa nám chalanov dohnať k víťaznému koncu aj napriek pár sporných rozhodnutí zo strany pána rozhodcu a mohol zaznieť náš tradičný víťazný Macejko. Po ďakovačke s hráčmi sa autobusmi presúvame do Koniarne kde nás čaká ešte jeden zápas ktorý naše žabky taktiež zvládli víťazne a tak šamorínske hráčky odchádzali z Liptova taktiež s prehrou! Veríme že našim chalanom sa v utorok bude dariť a z Nitry dovezú body aj bez našej podpory na štadióne! Najbližšie sa vidíme v sobotu na domácom zápase proti Banskej Bystrici! RUŽA DO TOHO!!!!

Fotogaléria:
Concordia 1906
Druhýkrát za  prvé tri jarné kolá náš Ružabus smeroval na Kopanice. No čo by to bol za výjazd keby bol bez komplikácií? Tentokrát nám situáciu komplikovalo počasie ale čo by sme to boli za Liptáci keby nás od výjazdu za našou milovanou Ružou odradil mráz a snehová víchrica? No deň pred zápasom to vyzeralo tak že možno sa hrať ani nebude čo nám pravdepodobne odradilo niekoľko ľudí.

V sobotu sa stretávame 9:30 pri Tenisbare , a dozvedáme sa že v Myjave maká približne 50 ľudí na odpratávaní snehu len aby sa mohlo hrať, začo im patrí uznanie a poďakovanie! Skupinka 28 skalných vyrážame na Kopanice a cestu si spríjemňujeme okrem chorálov aj naším Ružarumom. No najväčšia show prichádza až za Žilinou keď prichádzame na diaľnicu. Dávame sa do masiek a natáčame Harlem shake- ala Concordia 1906 ktorý si môžete pozrieť pod reportom. Cesta ubieha neskutočne rýchlo a prichádzame do Myjavy a po krátkom  blúdení nachádzame štadión. Kde nás okrem pekného počasia víta aj predstaviteľ myjavského fanklubu ktorý nám ukazuje cestu do sektora. SBS a usporiadatelia boli fantastickí, scenériu okolo štadióna dopĺňali príslušníci štátnych orgánov. Máme vyše polhodinu do zápasu takže vešiame zástavy, vlajky pripravujeme bubon a hrdlá zalievame poživňami z bufetu. Keď sa naše počty doplnili aj o ľudí ktorý prišli samostatne tak nás v sektore bolo 33. No čelili sme  zhruba dvojnásobnej presile. Prví polčas bol vyrovnaný aj na tribúne aj na trávniku no futbal bol len o bojovnosti a nepriniesol veľa oku lahodiacich momentov. Náš sektor bol solídne oflagovaný, nechýbali dve nové mávačky (juniorka , concordia 1906) no ku koncu polčasu nám dochádzali sily a tak dostali viac priestoru domáci a my sme boli radi za možnosť menšieho dopingu v bufete. Polčas sa skončil (0:0)

Druhý polčas sme fanúšikovsky začali lepšie my no Myjave sa to podarilo podchytiť lepšie na trávniku a tak v 56 minúte skóroval Urgel ktorého po góle spoluhráči schladili v kope snehu! V tú chvíľu sa prebralo viac ľudí na domácich tribúnach a tak ťaháme za kratší koniec, no v sektore nálada nejak rapídne neklesá a bavíme sa ďalej! Na konci máme ešte štandartku no Bielákovu strelu Myjavský brankár chytá. Posledné minúty zápasu z nášho sektoru znie „ MY ŤA RUŽA NIKDY NEOPUSTÍME " rozhodca píska koniec a čakáme na príchod hráčov k sektoru no tí len z diaľky zatlieskajú a idú do kabín. Toto gesto sklamalo mnohých z nás, no fasujeme ďalšiu fľašku kopaničiarskej slivovice a cesta domov sa opäť nesie v dobrej nálade.

O náladu sa stará zo začiatku náš Dodo neskôr sa strhne generačne ladená 3. svetová vojna v ktorej stojí „mládež" (OWD , J.F.D.) usadená v zadnej časti autobusu proti predku- „seniorom". Prekrikovačka to bola súca a dajme tomu že tento „chorálový battle" skončil remízou!!!  :-)

Od futbalu máme na chvíľu pauzu keďže ide hrať naša repre, ale vykričať hrdlá si môžeme aj na baskete! :-)

Na Liptov opäť zavítal fanúšikovský sviatok s názvom „Sobotný svet" začínal sa stretnutím o 13:00 v parku pred múzeom, kde sa zišlo zhruba 120 ľudí, nechýbali  zástupcovia klubu  a to športový riaditeľ Michal Mertinyák. Prišli aj dlhodobo zranení hráči Martin Nosek, ktorý prenechal svoje číslo 12 pre Concordiu 1906 a Ivan Kotora. Boli na nás celkom zvedaví aj príslušníci štátnej a mestskej polície, ktorí boli natoľko zlatí, že nám  robili cestu- odkláňali dopravu a príslušníkom kriminálky sme sa na toľko páčili, že si nás neustále kamerovali! :-) Nechýbali dymovnice, vlajky,  ale ani zvedaví ľudia, ktorí všetko sledovali a dokumentovali z pohodlia svojich balkónov. Cestou znel chorál za chorálom a zhruba polhodinu pred zápasom sme už boli na štadióne.

V G-čku sa sformoval  vyše 200 členný kotol, pri nástupe hráčov sme sa prezentovali jednoduchou kartónovačkou, ktorá symbolizovala 12-ku číslo dresu Concordie. Atmosfére dopomohlo množstvo vlajok, nový bubon, Argentína, ale najmä vedúci gól nášho kapitána Tomáša Ďubeka z penalty a tak od 14-tej minúty to v našom sektore žilo naplno. Cez polčas prebehla tombola, v ktorej mohli ľudia získať veci od nás a od Radikála. Druhý polčas začali horšie Ružomberčania, či už tí na trávniku alebo tí na tribúne. Tak dostali priestor hostia, ktorých sa v ich sektore nazbieralo 19, prezentovali sa banermi  „Jednota Trenčín" a „Ultras Trenčín" a na svoj počet sa predviedli slušnou vytrvalosťou pri supporte. Tá sa im vyplatila v 55 minúte (penalta), kedy ich hráči využili pár chýb Liptákov a otočili skóre za 5 minút. G-čko sa snažilo dotlačiť chalanov k vyrovnaniu, no loptu nie a nie dotlačiť za brankárov chrbát. Skóre sa nezmenilo a zápas končí pre nás nešťastne 1:2 zatlieskame si s hráčmi na poďakovanie, balíme vlajky , chvíľu ešte ostávame v sektore a zdravíme sa s Trenčanmi.

Následne sa poberáme na autobusoch do Koniarne podporiť naše žabky v náročnom zápase proti  súperovi z Maďarska UNIQUA SOPRON, aj keď sa zápas  nevyvíja v náš prospech a celý čas prehrávame o 10-15 bodov. Zhruba 100 hláv v kotli sa snaží žabky dotlačiť k vyrovnaniu, čo sa darí na začiatku poslednej štvrtiny, no súper nám znovu uniká  a zápas prehrávame 62:76. No vyhral každý Lipták, ktorý sa rozhodol stráviť deň s Concordiou a zažil s nami tú neskutočnú atmosféru!

Najbližšie sa vidíme vo štvrtok o 18:00 na basketbale  proti Maďarskému majstrovi a Euroligistovi Gyoru.

V sobotu sa na Vás teším na Ružabuse pocestujeme opäť  na futbalové kopanice! Cena bude približne taká ako na výjazde do Senice. Sledujte aktuálne info na: