Túto sobotu zavítal ku nám posledný, ale stále atraktívny súper Spartak Trnava, od ktorého sa aj v takejto chvíli čakala podpora svojich fanúšikov. Tých vycestovalo do Ružomberka približne 120. Domáci kotol tvorilo približne 170 oranžovo-čiernych. Úvod zápasu však patril fanúšikom Spartaka keďže my sme sa mobilizovali na vlajkové choreo. Po úspešnom choreu naberá hlasivkami už aj domáci sektor a tak nedáva šancu fanúšikom hostí, ktorí aktívne fandenie po niekoľkých minútach vzdajú. V sektore sme odskúšali aj novú audio sústavu ktorá nám má pomôcť pri väčších supportoch na zápasoch keďže megafón nestačí. Na hracej ploche sa nič zaujímavé nedeje a tak prvý polčas končí remízou 0:0.

Úvod druhého polčasu už bol pre Ružomberok šťastnejší keď si trnavský hráč Patrik Čarnota po Ďubekovom centri sklepáva loptu do vlastnej siete 1:0 pre domácich. Sektor sa rýchlo napĺňa a začína to vrieť. Veľmi nám pomáha audio sústava ktorá hecuje všetkých fanúšikov v sektore G. Fandí sa celý druhý polčas, občas zakričali aj hosťujúci fanúšikovia. My sa v sektore naďalej bavíme striedame chorály, chytáme bronz, na ihrisku zahadzujeme šancu za šancou to isté sa dá povedať aj o trnavských hráčoch. Bežal už nadstavený čas a my sme si mohli konečne po dlhšej dobe zaspievať víťazného Macejka. Na konci zápasu dáme ešte ďakovačku s hráčmi Kto je najlepší. Prebehne ešte podávanie rúk a odchádzame zo štadióna s dobrou víťaznou náladou ktorá nás ešte stále drží v bojoch o európsku ligu.

Najbližšie všetci na domáci zápas proti Senici do sektoru G! 18.5.2013 o 17.30

Fotogaléria:
Concordia 1906

Už v stredu sme riešili obrovskú dilemu - Kam ísť? Pretože GA Košice odmietli presunutie zápasu na 14:30  tak sa nám kryl zápas s futbalom ktorý sme hrali v Žiline. Rozhodli sme sa rozdeliť sa a bojovať za ružu na dvoch frontoch naraz.

Dva autobusy vyrážali do Žiliny o 16:00 cesta ubieha rýchlo a ľudia sa bavia v oboch busoch. Prvý bus obsadený mládežou po nedorozumení so šoférom blúdi za Južnú  tribúnu k bývalému sektoru hostí no hneď sa otáčame a navigujem ho ku vchodu do sektoru hostí a po bezpečnostnej prehliadke sa stretávame v sektore aj s ľuďmi čo išli na zápas po vlastnej osi a dokopy nás je 91. Snažíme sa fandiť a hnať chalanov dopredu. Po pár našich šanciach to vyzerá, že sa nám to celkom darí ale prichádza žilinský gól v 22 minúte, nám to náladu nekazí  no Šošoni na druhej strane nejak neožívajú. Tak si sadáme a dávame im priestor keď je konečne počuť niečo z ich strany tak vstávame s aplauzom a pokrikom „šošonov je stále nepočuť" načo nás hlásateľ upozorňuje „ žiadame fanúšikov hostí aby nepoužívali vulgarizmy". Tak toto nás ešte viac nakoplo a pri nudnej hre sme sa viac venovali dianiu na tribúnach ako na ihrisku. Nechýbajú ani pokriky „chceme futbal pre fanúšikov" a aj nejaké na vyjadrenie podpory žilinských fanatikov ktorým by mali patriť žilinské tribúny. Priebežne sme v kontakte s chalanmi z koniarne ktorí nás informujú o stave a fakt že prvú štvrtinu v baskete prehrávame o vyše 20 bodov nás sklamal a mysleli sme že to bude ďalšia čierna sobota.

Cez polčas si  v bufete pri  sympatickej bufetárky dopĺňame sily čo nám pomáha a do druhého polčasu vstupujeme s celkom solídnym supportom.  Nepomáha ani ten a v 50. Minúte dostávame gól na 2:0 a po chvíli fandenia pochopíme že dnes chalanov nedotlačíme asi k žiadnemu úspechu tak sa snažíme baviť v sektore. Dozvedáme sa že basket sme otočili a vyhrali o 5 bodov  čo  odpálilo neskutočnú eufóriu v sektore. Ľudia sa bavia čoho výsledkom je aj vláčik v sektore a už nás nerozhodil ani tretí inkasovaný gól. Jediné čo nás sklamalo že hráči len z diaľky zatlieskali a ani sa neunúvali prísť k nám podať si ruky. Cesta domov  sa nesie v duchu osláv  vyrovnania série basketbalistiek na 2:2.

Basketbal  opísal Tomáš: „V Koniarni sa stretávame približne 50 aktívny, od začiatku sa snažíme baby povzbudzovať, no nálada rýchlo upadá, keďže zakrátko prehrávame o 24 bodov a zdalo sa, že o titule je rozhodnuté. Vtedy sa ale Ruža rozhodla, že ukáže aká naozaj je, tak ako klesal košický náskok, tak stúpala atmosféra v Koniarni. Košiciam nepomohlo ani napadnutie nášho generálneho manažéra a hlásatela, jedným z Košických tiež fanúšikov a  pred koncom zápasu celá hala vstala a povzbudzovala s nami. Zápas nakoniec vyhrávame a tento deň bude vo všetkých čo navštívili Koniareň rezonovať ešte dlho!"
Po návrate domov zo Žiliny nás pri štadióne čakajú uvítací výbor fanúšikov z koniarne a spolu dávame pochod mestom v „nenápadnom" sprievode mestskej polície do istej pivárne kde oslavujeme a zavŕšime peknú sobotu!

Už v utorok pocestujeme do Košíc zabojovať o titul!!! Tak neváhaj a poď s nami!!!

Futbal Concordia 1906

Fotogaléria: Basketbal Concordia 1906

Táto sobota nám priniesla sobotný svet aký sme tu ešte nemali! Jednak preto že  poradie zápasov sa vymenilo a najprv bol basketbal až potom futbal, ale na grádoch mu pridal fakt že oba zápasy sme odohrali proti jednému súperovi a to Košiciam!

Prípravy na sobotu sme odštartovali v štvrtok, kedy sme začali s prípravou chorea na futbal a končili v sobotu poobede kedy sme dokončili choreo na basketbal.
Košičania (zväčša futbalový fanúšikovia) plánovali autobusový  výjazd a chystali sa aj na basketbal.

Do Koniarne sa ich dostavilo asi 50 a pokrikom „vítajte v dedine" ich vítal vyše 100 členný kotol Ružomberčanov. Pri hymne pred zápasom sme sa prezentovali choreom a potom sme už hnali baby vpred za vyrovnaním série. Ako my tak aj hráčky dali zo seba všetko  a tak 2200 ľudí v Koniarni mohlo oslavovať výhru našich Žabiek 82:65 nad Good Angels pod ďakovačke s hráčkami sa asi 160 ľudí rve do dvoch autobusov  a presun na futbalový štadión si spestrujeme chorálmi.

Na futbal prichádzame v 5. minúte  vešiame zástavy  a G-čko napĺňa a schádza sa asi 200 ľudí. Oproti nám stojí  cca 70 Košičanov ktorým prvý polčas nechávame priestor keďže sme unavení z basketu tak nevládzeme so supportom... Košice dávajú v 22. Minúte gól a hosťovský sektor ešte viac ožíva no časom sa Košičania začnú sústrediť viac na výtržnosti ako na fandenie čo vrcholí surovým napadnutím bufetára ktorý im nosil pivo. Zmarili aj našu vyše mesačnú snahu aby SBS púšťala fanúšikov hostí s vlajkami, keď sa nám to konečne podarilo tak Košičania to zneužili a prepašovali v nich pyrotechniku.  Po polčase sa prezentujeme choreografiou ktorá je tvorená z obojručiek  vo farbách mesta a klubu doplnené textom z chorálu „Ružomberok moje mesto - Ružomberok je môj klub!" a fandí sa zas naplno! Náladu v sektore pozdvihne Tomáš Ďubek gólom na  1:1 aktivita sa stupňuje aj naši hráči na trávniku no zabrzdí ich 61. minúta kedy nám berú rozhodcovia gól na 2-1 a ukazujú na odkop z päťky. Skóre zápasu sa už nemení a zápas končí 1:1 a hráči nesmelo prídu zatlieskať no pochopia že dnes chceme víťaznú ďakovačku po nej si ešte podávame ruky a rozliezame sa každý po svojom zavŕšiť skvelý deň!

Už túto sobotu príde výjazd jari!!! Cestujeme do Žiliny a žiaden Lipták nesmie chýbať v Ružabusoch!!!
Info o výjazde: TU

Fotogaléria: Futbal Concordia 1906

V sobotu sa nám črtalo konečne súce počasie, a tak lepšia alternatíva ako stráviť ju s nami na výjazde asi ani nebola. Všetci stihli dôjsť načas dokonca aj Miloš, ktorý ukázal,  že mu na Ruži skutočne záleží a celú noc sa hnal stovky kilometrov až z Belgicka aby s nami mohol ísť na výjazd!! Za tento počin mu patrí uznanie a rešpekt.  Na stanici vyzdvihujeme ešte chalanov z novej Lúžňanskej divízie a pokračujeme v ceste. Ďalšia zástavka je až v Levoči, kde sa do našej party pripája ešte jedna slečna. Po odchode zistíme, že sme tam zabudli nášho Marečka . Po prehodnotení usudzujeme, že ho máme celkom radi a má náš Ružarum, tak sa vraciame po našu stratenú ovečku.

Potom stojíme ešte tesne pred Prešovom, pred štadión prichádzame na začiatku zápasu, no do sektoru sa všetci cez bezpečnostnú prehliadku dostávame až v 10. minúte zápasu. SBS nám opäť zatrhli vlajky a tak viažeme na legendárny vazelínový plot  vlajku FOOTBALL SUPPORTERS. Hneď po doviazaní ako na potvoru inkasujeme gól. Snažíme sa hnať chalanov vpred, ale na ihrisku akoby ani naša ruža nebola! V sektore sa nás zišlo 44  a oproti nám stála asi rovnako početná skupinka Prešovčanov, ktorí konečne zrušili nezmyselný bojkot  a vrátili sa späť na tribúny. Verím, že sa znova rozbehnú a spestria scénu aj mimo derby zápasov s Košicami!

Naša Ruža nastúpila do druhého polčasu tak, ako ju poznáme. Čoho výsledkom bolo vyrovnanie Tomáša Ďubeka v 48. minúte. Po pár minútach sa vraciame k hre a nasadeniu z prvého polčasu a tak na ihrisku opäť vládnu domáci. Na tribúne sú výkony stále a tam zas ťaháme za silnejší koniec my! Popri zábave a spievaní chorálov sa ozýva opäť aj heslo „chceme futbal pre fanúškov". Momentom zo 79. minúty, kedy dostávame gól na 3-1 si však náladu nenecháme pokaziť a ďalej sa bavíme v sektore spievaním, skákaním a objavuje sa aj hadík! :-D Po zápase nám hráči zatlieskajú a hneď sa poberajú do šatní. Potom si ale pár chalanov uvedomí, že to by od nich nebolo moc pekné, tak sa nám prídu ešte poďakovať a popodávať ruky.

Cesta domov ubieha rýchlo , na prvej zastávke robíme skupinovú fotku potom stojíme ešte na Dechtároch pri Liptovskej Mare, kde zopár chalanov zavŕši výjazd okúpaním a otužovaním sa.  Na tomto odpočívadle sme určite spríjemnili cestu domov aj Senickým  dorastencom, ktorí z nás mali pravdepodobne celkom súci zážitok keďže si nás kamerovali a fotili z busu ako ázijskí turisti.

Už túto sobotu nás doma čaká Sobotný svet- Košický špeciál! Tak príďte podporiť Ružu - tešíme sa na Vás v G sektoroch!!! RUŽA DO TOHO!!!!

Fotogaléria: Concordia 1906