V ŽILINE - 99

Do Žiliny vycestovalo baťovských 99 fanúšikov Ružomberka, ktorí vytvorili domácu atmosféru svojmu tímu. Ten sa im odvďačil potupnou prehrou. Pohľad Ružomberka: “Po zverejnení zápasov ligy na ročník 2014/15 je nám jasné, že tohto roku vo výjazdoch v Ružomberku nebude panovať taká aktivita, ako v posledných dvoch rokoch, napriek tomu si dávame za cieľ čo najlepšie sa odprezentovať na dvoch po sebe idúcich a pre nás každý rok kľúčových výjazdoch, a to do Banskej Bystrice a Žiliny.

Do Žiliny sa vydávame nedeľu, kvôli prenosu Digy TV. Po jazde autom, parkujeme priamo pod sektorom, v ktorom väčšina ľudí stojí v bufete. Rýchlo sa snažíme sformovať kotol. Špecialitou posledných zápasov sú inkasované góly v prvých 5. minútach, čo sa potvrdzuje aj v Žiline. Napriek tomu ešte do polčasu vyrovnávame. Druhý polčas inkasujeme jeden za druhým, čo ale na prekvapenie nenecháva v sektore žiadnu stopu, a ešte viac nás to hecuje k fandeniu. „Konkurenciou“ je tradičná skupinka na južnej tribúne s bubnom, ktorá už ukončila svoju činnosť, najviac aktívny sú po piatom góle. Agilnejšia je Západná tribúna, ktorá sa viac krát prebúdza k potlesku, odpovedačkám prípadne skandovaniu.. Na to, aký má Žilina momentálny káder, prejav hry, štadión a zázemie, tak atmosféra je biedna. Preto pozdravujeme pokrikom Žilinských fanatikov, ktorí na štadióne očividne chýbajú. Po debakli 1:5 nasleduje podávanie rúk na plote, kde sa hráči hecujú do dalších kôl, pretože rozdiel medzi mužstvami bol očividný. Neskôr všetkých 99 fanušíkov opúšta sektor a vracia sa domov na Liptov.”